Interiér Pelikán

Pelikán povstal z popela

Oznamujeme partnerství se stylovou Restaurací Pelikán, jejíž historie sahá až do dob První republiky. Podnik nabízející moderní gastronomii navazuje na úspěch a noblesu restaurace, která okouzlila i Adinu Mandlovou.

Cílem nového týmu kolem šéfkuchaře Jana Kratochvíla, který získal zkušenosti v restauracích zapsaných v Michelin Guide, je vařit moderní evropskou kuchyni z vybraných surovin a poskytovat profesionální servis. To vše je okořeněno slavnou historií podniku, který se nachází v domě U Dӧrflerů mezi pražskými ulicemi Na Příkopě a Provaznickou, a byl pečlivě a moderně zrekonstruován do současné podoby.

Podnik založil už v roce 1939 židovský bookmaker Václav Pelikán, který ho nechal osadit výrazným neonovým nápisem „Kavárna – Pelikán“, a fungoval i přes válečné období až do roku 1944. Po znárodnění převzal někdejší kavárnu národní podnik Pramen a nyní, přes 80 let od jejího založení, jí kompletní rekonstrukce a nový tým vdechly nový život. Ve třech podlažích najdete kromě restaurace i bar a privátní salónek.

Pelikán byl celá desetiletí módní ikonou noční Prahy a symbolem luxusu a kromě Adiny Mandlové okouzlil i Lídu Baarovou, Karla Gotta nebo Waldemara Matušku. Funkcionalistický interiér restaurace má vysokou uměleckořemeslnou hodnotu a je osazen prvky ze vzácné kořenice z topolu nebo zajímavě řešenými skládanými dveřmi umožňujícími vzájemně propojit jednotlivé jídelny.

Podnik nabízí moderní evropskou kuchyni z nejlepších surovin. Stařené maso metodou mokrého a suchého zrání z českých chovů nebo grilování na dřevěném uhlí znamená neopakovatelný chuťový zážitek. Stařený hovězí steak s bílým zelím a karamelem, mořský vlk s hráškovým pureé, prsa z kukuřičného kuřete a brambory annabelle, pomerančové clafoutis.. na tom všem si pochutnáte v kulisách, které stojí za to.

Jídla a novinky z restaurace Pelikán si na jejím Instagramu nebo Facebooku. Prohlédněte a rezervujte zde😉 A případné pracovní pozice samozřejmě na pingl.cz!

články